איך בוחרים את האיש החשוב ביותר לאירוע שלכם – הדיג’יי!

כולם יודעים שעל דיג’יי לא מתפשרים. אירוע עדיין יכול להיות מוצלח גם אם מנה היא לא להיט והתאורה לא מושלמת, אבל אם אנשים לא רוקדים – יש לנו בעיה. אז אם תדעו מה לחפש בדיג’יי שלכם ותיכנסו לפרטים הקטנים, יהיה לכם קל מאוד להפיק אירוע שעליו ידברו גם חודש אחרי זה. לפניכם אותם פרטים קטנים

איך בוחרים את האיש החשוב ביותר לאירוע שלכם – הדיג’יי!

אז סגרתם תאריך, סגרתם אולם ואתם יודעים בדיוק איך המקום יראה. הפגישות הבאות שלכם (ואולי הראשונות) צריכות להיות עם מספר תקליטנים, כדי למצוא את הדיג’יי המושלם והנכון ביותר עבורכם ועבור האירוע. לא משנה אם זו בת מצווה, חתונה, או מסיבת יום הולדת מטורפת, האיש עם היד על הווליום הוא מי שיהפוך אירוע לחגיגה. אבל איך יודעים עם מי ללכת? מי יפגע לטעם שלכם? מי יביא את האקסטרה ולא רק כמה שירים טובים? הנה הדברים שאתם לא יכולים לוותר עליהם בדרך למציאת הדיג’יי שלכם.

פגישת היכרות: לא להתעצל, זו חובה!

קודם כל, התעקשו להיפגש עם מספר תקליטנים בטרם תסגרו עם מישהו את האירוע שלכם. יש אנשים שחושבים שטלפון או המלצה זה מספיק, אבל איך יכול להיות שבעמדת הדיג’יי יהיה מישהו שלא נפגשתם איתו מעולם? הרי כימיה זה חלק מהעניין. מדובר בפגישה חשובה מאד שיכולה לשדרג לכם את האירוע בצורה משמעותית.

אז מה חדש במוזיקה?

על השאלה הזו אתם לא חייבים לענות, אבל מי שכן צריך לתת לה תשובה ארוכה ומפורטת זה הדיג’יי. עליו להיות מעודכן בכל תקליט וסינגל שיוצאים לאוויר העולם, ולעקוב אחר כל מצעד שהוא, במטרה לתפוס להיטים חדשים קצת לפני שכולם מכירים אותם. אין ספק שצריך לשלב להיטים מהעבר, אבל אתם לא רוצים שהאירוע שלכם יהיה בסימן It’s Raining Men.

לפגישות היכרות עם תקליטנים מובילים השאירו פרטים:

השיר הנכון ברגע הנכון

כן, התקליטן שלכם חייב להיות בעל רקע נרחב במוסיקה, להבין מוזיקה, ולהיות בקיא בכל הז’אנרים והתקופות. אבל יותר מזה, הוא חייב להתאים את סגנון המוזיקה לאירוע שלכם, ולדעת לשים את השיר הנכון ברגע הנכון.

אפשר תמיד להכיר שירים חדשים ולחפור בשירי עבר, אבל קשה מאוד ללמד מישהו איך להרגיש מה הטרק הבא צריך להיות. דיג’יי טוב יודע להבין את רצונם של החוגגים, ויש לו קריאת קהל מעולה. היכולות האלה מובילות לבחירת שירים מדויקת והתאמת המוזיקה לרגע הנכון.

המיקרופון

מיקרופון זו אומנות, לא פחות. צריך לדעת מתי לדבר ויותר חשוב – מתי לא. מיקרופון ההנחיה חייב להיות בידיים של תקליטן מנוסה, יצירתי וכריזמטי, עדיף עם קול טוב ורדיופוני, ושוב – בלי חפירות מיותרות. האירוע שלכם הוא שלכם, וסובב סביבכם. דיג’יי שיודע לנוע על הקו שבין לתת בראש לבין להיות ברקע הוא זה שיעשה לכם את העבודה, והדבר נכון גם שזה מגיע למיקרופון.

חלק בלתי נפרד מתפקידו של התקליטן שלכם הוא לדאוג שהאירוע זורם על כל היבטיו וחלקיו: מתי אוכלים, רוקדים, מתי מוקרנת המצגת שהכנתם וכו’.

“סורי, אני חייב ללכת עוד מעט” / “סגרנו על 4 שעות…”

יש תקליטנים שאומרים משפטים מהסוג הזה. כן מה שאתם שומעים. ואתם לא רוצים את אחד מאלה. אז כבר בפגישת ההיכרות שימו לב שהתקליטן שלכם לא מגביל אתכם בזמן. אומנם אתם לא קונים אותו ואת כל רכושו, אבל זה הערב המיוחד שלכם, ותקליטן שסופר את הזמן ומעדיף ללכת מוקדם יותר על חשבון ההנאה של החוגגים – הוא פחות הדיג’יי בשבילכם.

והכי הכי (הכי) חשוב – כולם רוקדים!

תראו, האורחים שלכם צריכים לרקוד. חייבים לרקוד. זה הקטע. זה מרכז האירוע. זה האקשן ולשם כך כולם התכנסו – לשמוח יחד אתכם. אז תפנימו, רחבה ריקה – זו פשוט לא אופציה. תקליטן אמיתי לא ינוח עד שכל האורחים ייצאו עייפים, מזיעים וצרודים. יש לכך סיבה טובה – הם לא הפסיקו לרקוד כל האירוע.

לפגישות היכרות כירות עם תקליטנים מובילים השאירו פרטים: